Skip to main content

Kolding Netavis

17-årig dreng flygtede efter uheld

Elo Christoffersen

Tre biler var involveret i et uheld i krydset Vejlevej og Platinvej i Kolding. En 17-årig dreng blev anholdt efter flugt.

17-årig dreng flygtede efter uheld: Torsdag skete et færdselsuheld i krydset Vejlevej og Platinvej i Kolding, hvor tre biler var indblandet. En 17-årig dreng kørte op bag i en bil, der holdt for rødt, og skubbede den videre ind i en tredje bil, skriver jv.dk.

Efter uheldet forlod den 17-årige koldingenser bilen og løb fra stedet. Politiet fik hurtigt fat i ham efter at være blevet anvist løberetningen og anholdt ham.

SF Kolding

Den unge mand er sigtet for flugt efter færdselsuheldet og for at køre i en bil, som ikke var indregistreret. Bilen blev fjernet af politiet og parkeret ved Circle K i samme kryds.

Registration Form

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

og modtog nyheder direkte i din indbakke.

TAGGET: