Pรฅ grund af corona-pandamien lykkedes det fรธrst nu, at arrangere et รฅbent hus-arrangement.
Kreativ Forening i Vamdrup arrangerede lรธrdag et “รฅbent-hus” arrangement. Pรฅ denne mรฅde fik de indviet de “nye” lokaler i bygningen Jernbanegade 3 i Vamdrups bymidte.
-Egentlig er det dog lรฆnge siden at foreningen flyttede ind i disse lokaler, men et arrangement som dette, hvor vi viser lokalerne frem, satte corona-restriktionerne en stopper for, siger Bodil Nielsen fra foreningen til Kolding Netavis.
Kreativ Forening blev startet i 2014 og har i dag omkring 40 medlemmer, der alle nรธrkler med alt inden for hรฅndarbejde.
Flere benyttede sig af lejligheden til, at se de nye omgivelser og fรฅ sig en snak med ligesindede.
Se billederne nedenunder…
Kreativ Forening i Vamdrup arrangerede lรธrdag et “รฅbent-hus” arrangement. Foto: H.E. Haulrich. Flere benyttede sig af lejligheden til at se de nye omgivelser og fรฅ sig en snak med ligesindede. Foto: H.E. Haulrich. Kreativ Forening blev startet i 2014 og har i dag omkring 40 medlemmer. Foto: H.E. Haulrich.