Skip to main content

Kolding Netavis

Musik, sang og politik

Elo Christoffersen

SF arrangerer sit første møde op til kommunalvalget, hvor der både er politik, musik og sang.

-Kommunalvalget er naturligvis en alvorlig ting, men derfor er det alligevel vigtigt også have tid til hyggelige fællesskaber. Jeg har jo altid sunget og spillet, og derfor har vi i SF valgt at vores første møde med vælgerne bliver et møde med både musik, sang, taler og mulighed for dialog, siger SF’s borgmesterkandidat i Kolding Kommune, Villy Søvndal.

Invitationen er på vej i postkassen til beboere i Munkevængets område. SF vil gerne høre, hvad partiet skal sætte politisk fokus på i forhold til Munkevænget.

SF Kolding

Arrangementet er åben for alle andre, der synes det kunne være hyggeligt at synge et par sange og høre John Schmidt spille et par af sine egne numre og opleve Herreværelset. Derudover tilbyder SF`s kandidater politisk speeddating.

Arrangementet finder sted torsdag den 2. september fra kl. 19 til 21.30 i festsalen Pinjevej 2.

John Schmidt spiller et par af sine egne numre. Privatfoto.
Registration Form

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

og modtog nyheder direkte i din indbakke.

TAGGET: